Соняшник – одна з небагатьох аграрних культур, яка здатна давати непогані врожаї навіть при нестачі вологи та поживних елементів, приносячи тим самим хороший прибуток аграрникам. Територія України розташована в декількох кліматичних зонах, тому вирощування соняшнику в тому чи іншому регіоні може мати проблеми. Найбільш часті – бур’яни, нестійкість до захворювань, молі та гнилі. Допоможе з цим впоратися правильно підібране насіння і технологія вирощування соняшнику для внутрішнього ринку або на експорт.
За останні роки український аграрний ринок демонструє зростання поставок на експорт соняшнику та продуктів його переробки. Обсяги вирощування насіння соняшнику починаючи з 2000 року виросли в чотири рази, а потужності їх переробки збільшилися в сім разів.
У 2018 році українськими аграрниками було зібрано 13,7 млн тонн насіння соняшнику. При цьому поставки на експорт даної продукції зменшилися на 20%. За даними Державної фіскальної служби України, які представлені на офіційному сайті, в країни зарубіжжя наша держава експортувала близько 58 700 тонн насіння соняшнику. У порівнянні з 2017 року цей показник менше на 14 530 тонн.
Головні європейські держави, які являються покупцями соняшнику, вирощеного на Україні, це:
На території України вирощують численні сорти соняшнику, які адаптовані до наших кліматичних умов. Гарно себе показує насіння української селекції – Одіссей, Армагедон, Ліміт, Богдан, Меркурій, Антей та інші. А також гібриди зарубіжної селекції – Меридіан, Зевс, Дунай, Дністер, СУМО, РИМИ та інші. Дані сорти характеризуються високим показником стійкості до засухи, імунітетом до багатьох захворювань, сірої та білої гнилі, молі.
Щоб забезпечити врожайність соняшнику, застосовуються спеціальні технології вирощування з використанням гібридного насіння стійкого до гербіцидів певних груп, які входять в систему. Технологій існує безліч, варто відзначити такі:
Основними регіонами, де актуально вирощування соняшнику, являються центральні та східні області нашої країни. Також актуальна дана культура на півдні України. Найбільш родючим є ґрунти лісостепу, полісся і степів. Протягом останніх аграрних сезонів посів соняшнику займає все більші площі, істотно збільшуючи його врожайність. Такі тенденції спостерігаються навіть в західних і північних регіонах.
Цікавить вигідна покупка зерна, в тому числі соняшнику? Слід звертатися в аграрні компанії, які спеціалізуються в даній галузі не один рік. Такою є наша компанія “Агрочемпіон”. Наші фахівці завжди в курсі тенденцій вітчизняного і зарубіжного аграрного ринку. Зокрема, ми знаємо все про вирощування соняшнику в Україні на внутрішній ринок та на експорт.