Експорт та врожайність кукурудзи в Україні

02.05.2019

Урожайність та експорт кукурудзи в Україні

Однією з найбільш розповсюджених корисних аграрних культур України та зарубіжжя являється кукурудза. В нашій країні вирощуються численні сорти на великих площах родючої землі. Кліматичні умови (тепло, вологість, сонце) сприяють хорошій врожайності. Частина врожаю йде на переробку, продається на внутрішньому ринку, а частина експортується в країни зарубіжжя. Пропонують вигідно купити зерно кукурудзи багаточисленні аграрні компанії держави.

В 2018 році за даними Мінагрополітики України було зібрано зерна приблизно 70,1 млн т. Із них 35,5 млн тонн намолочено кукурудзи (24,5 – пшениці, 7,3 – ячменю, 0,41 – жита, 0,13 – гречки).

Урожайність кукурудзи в Україні та обсяги її експорту

Україна останніми роками впевнено займала третє місце в світі за величиною експорту кукурудзи, поступаючи лідерські позиції США і Бразилії. Аналітиками було проведено дослідження, скільки тонн експортували з України за поточний маркетинговий період (липень 2018 – червень 2019). За даними компанії УкрАгроКонсалт нашою країною було поставлено до Європи близько 4,4 млн тонн, що перевищує обсяги поставок минулого року на 123%. Таким чином ми потіснили з перших місць по експорту Бразилію, що займала друге місце, об’єми поставки якої трохи зменшилися.

За осінні місяці 2018 року українська кукурудза посівна, кормова і харчова експортувалася не тільки в Китай, Туреччину, Лівію, Ліван, країни ЄС і СНД. У порівнянні з минулим сезоном обсяги експорту для країн Європи збільшилися в чотири рази, Лівії – на 110%, а для Туреччини на 125%. При цьому значний спад закупок спостерігався такими великими споживачами, як Туніс та Ізраїль.

Наступний маркетинговий рік (2019-2020) обіцяє експорт української кукурудзи в Індію об’ємом близько 100 тис. тонн, вже був укладений контракт. По це інформувало аналітичне агентство Agriculture.

Від чого залежить ціна на кукурудзу в Україні на експорт

Залежить експортна вартість кукурудзи від численних факторів. Перш за все – світовий попит, площі посіву головними державами експортерами, обсяги зібраного врожаю, кліматичні умови, курс валют та інше. На ціну, безперечно, впливає якість продукції, яка залежить від сорту культури, цілісності зерна, вологості, товарного вигляду та інших якостей. При експортному продажі важлива наявність відповідних сертифікатів якості.

Очікується, що в 2019 році відбудеться зростання експортної ціни. В основному попит аграрної продукції забезпечують на світовому ринку найбільші експортери – комерсанти. Це підприємства, які стараються недорого купити кукурудзу в невеликих фірмах аграрної галузі. Саме вони організовують експорт української зернової продукції, реалізуючи за рахунок цього близько 40% врожаю.

Контакти

АДРЕСА
Київ, вул. Гарматна 6, офіс №16.
ТЕЛЕФОН