Аграрний бізнес України

03.05.2019
Аграный бизнес Украины

Зерновий бізнес в Україні – врожайність, доходи та перспективи

Вирощування, переробка, продаж зерна та продуктів його переробки – стратегічно важлива, масштабна і дуже прибуткова галузь українського сільського господарства. Аграрний комплекс може впевнено гарантувати та здійснювати продовольче забезпечення країни, залишаючись на світовому рівні одним з лідируючих експортерів зерна.

Сьогодні купити насіння пшениці та інших аграрних культур (олійних, бобових, круп’яних) просто та доступно. Аграрний зерновий бізнес в Україні активний і розвинений, він об’єднує в масштабну співпрацю багаточисленні холдинги, підприємства, компанії, фірми та групи. Він представляє собою потужну систему, яка здійснює вирощування зерна, його переробку, експорт або імпорт.

Вирощування та продаж зернових культур

Україна заслужено вважається європейською житницею, так як щорічно виробляє великі врожаї зернових, бобових та олійних культур. Що вирощують на українських родючих землях і яка продукція дає більший прибуток аграрному бізнесу?

Проаналізувавши дані Міністерства аграрної політики та продовольства за минулі п’ять років (2013-2017), можна скласти рейтинг середнього доходу базових культур з одного гектара:

 • Рис – 7 069 грн;
 • Зерно кукурудзи – 3 625 грн;
 • Гречка – 2 627 грн;
 • Пшениця – 2 275 грн;
 • Горох – 2 138 грн;
 • Ячмінь – 1 619 грн.

Така продукція, як просо, овес, сорго та жито дали прибуток менше однієї тисячі гривень з одного гектара. Відповідно до показників прибутковості провідні аграрні компанії нашої держави намагаються організувати структуру площ посіву.

У порівнянні з минулим роком площі під озимий посів зернових збільшилися до 7 858 000 гектар (на 4,4%). При цьому території посіву:

 • Ячменю виросли на 22% (більше 1 000 000 га);
 • Пшениці збільшилися на 2,8% (до 6 500 000 га);
 • Жита зменшилися на 22,7% (до 115 100 га);
 • Тритикале скоротилися на 17,1% (до 13 300 га).

За інформацією від Мінагропроду, з часу як розпочалася осіння вегетація були отримані сходи озимих культур на 97% засіяних площ (майже 7 000 000 га). Хорошим станом схожості оцінюється порядку 86% (6 000 000 га) полів, що значно краще ніж минулого посівного періоду, коли нормальна схожість озимих спостерігалася на 81% площ.

Урожайність зернових в Україні та їх експортний продаж

У 2018 році врожайність зерна в нашій державі перевищила 70 мільйонів тонн (прогнозувалося 60), проти 62, зібраних в попередній період. Даний показник перевищив рекордний до цього часу урожай в 2016 році, який склав в 66 000 000 т.

Валовий збір зерна в 2018 по культурах, млн т:

 • 35,5 – кукурудза;
 • 24,5 – пшениця;
 • 13,7 – соняшник;
 • 7,3 – ячмінь;
 • 4,4 – соя;
 • 2,6 – рапс.
 • 0,4 – жито;
 • 0,13 – гречка;

За даними Мінагропроду найбільший валовий збір зерна в таких областях, млн т:

 • Полтавська – 6,4;
 • Вінницька – 6,1;
 • Черкаська – 4,8.

При цьому спостерігалася найбільша врожайність в Черкаській області, яка склала 7280 кг з одного гектара. Також хороший урожай зібрано з родючих полів в Хмельницькій (7160 кг/га) та Вінницькій (7130 кг/га) областях.
За прогнозами Мінагропроду експортний продаж зернових культур в 2018-2019 маркетинговому році (липень-червень) складе близько 47,2 млн тонн продукції. В минулий маркетинговий період наша країна експортувала 43,8 млн т зерна. З початку липня до кінця 2018 року нашою країною було відправлено на експорт 21 700 000 тонн зернових, з них 10 – пшениці, 8,1 – кукурудзи, 3,1- ячменю. В даний період також було продано в країни зарубіжжя 117 400 тонн пшеничного борошна.
За оцінками та прогнозами експертів зернової асоціації України наша держава в майбутньому сезоні отримає найбільший врожай зернових в своїй історії. Очікується, що він складе близько 91-92 млн тонн, з яких допустимо буде експортувати 52-53 млн т (27 – кукурудзи, 16 пшениці, 3,9 – ячменю).
Цікавлять ціни на зернові в Україні, вигідний продаж зерна і продуктів його переробки? Слід звернутися за інформацією та допомогою в професійну аграрну компанію, яка на протязі багатьох років працює в зерновому бізнесі, знає всі його деталі, нюанси та підводні камені. Такою є наша фірма «Агрочемпіон», яка спеціалізується в даній галузі, взаємовигідно співпрацюючи з багатьма іншими аграрними компаніями.

Лідируючі зернові компанії України, їх показники з експорту

Кукурудза, пшениця, соняшник, ячмінь, рапс, рис та інші культури активно вирощуються на родючих українських землях. Вони продаються всередині держави, курсуючи по регіонам, а також йдуть на експорт в інші країни. У даній сфері можна непогано заробити, навіть на посередництві при продажі та купівлі. Аграрний бізнес – досить перспективна галузь, що дозволяє заробляти, як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Численні зернові компанії України, в тому числі і наша агрофірма «Агрочемпіон» успішно працюють в даній сфері.
Цікавить з чого почати аграрний бізнес? Як зробити так, щоб продаж зернових культур приносив хороший прибуток? Перш за все, слід все продумати, прорахувати, зважити, а потім скласти детальний бізнес-план, враховуючи всі можливі чинники ризику. Найкраще звернутися за допомогою до експертів даної галузі, які допоможуть все прорахувати та економічно доведуть ефективність бізнес-проекту.
Слід розуміти, що організація та розвиток зернового бізнесу в нашій державі вимагає не малих фінансових вкладень, тимчасових інвестицій, документальної тяганини. Однозначно підприємство не принесе високу результативність та прибуток в найкоротші терміни. Тут потрібні час і терпіння, які при грамотному підході, вивченні галузі та детальних розрахунках виправдаються та порадують великим прибутком.

Контакти

АДРЕСА
Київ, вул. Гарматна 6, офіс №16.
ТЕЛЕФОН